fethiye tatili farkı
fethiye de unutulmaz tatil

Fethiye’ yi Tatil Rotasına Eklemek için Birçok Sebep

Fethiye, her yıl hem kendi halkı hem de uluslararası binlerce turisti çeken çarpıcı güzellikteki Ölüdeniz plajıyla ünlüdür. Türkiye’nin güneybatısında yer alan bu şirin sahil kenti, keşfedilecek başka cevherlerle doludur, bunun için mutlaka Fethiye tatil yerlerini ziyaret etmelisiniz. Önce Likya uygarlığının en önemli şehirlerinden biri olan antik kent Telmessos’un şehir merkezine ve ardından Fethiye’den en iyi günübirlik ya da haftalık tatil gezileri için Fethiye bölgesindeki diğer aktiviteleri mutlaka yerinde deneyimlemelisiniz. Fethiye, Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Liman kıyısındaki bu kasaba, Turkuaz Sahili olarak bilinen ünlü yemyeşil sahil şeridi boyunca pek çok turistik mekanı ve yapılacak şeyleri keşfetmek için mükemmel bir tatil cennetidir.

Günübirlik tekne gezileri için önemli bir Destinasyon ve günlük yat turları için başlangıç ​​noktası olmasının yanı sıra, Fethiye de tatil yapmak, bölgenin plajlarında dinlenerek veya çevredeki tepelere çıkarak bölgeyi keşfetmek için mükemmel bir konumdadır. Bu bölgenin antik Likya kültürünün kalıntıları sizi büyülemeye yetecektir. Fethiye’nin heybetli kaya mezarları ve dağ zirvesi, UNESCO tarafından korunan harabeler veya güneşlenme keyfi, tekne gezintisi ve yamaç paraşütü aktiviteleriyle geçen yoğun bir geziyle geçen bir tatil için eğlenceli ve kültür dolu bir yerdir. Fethiye, Türkiye’nin en güzel doğal limanlarından birine ev sahipliği yapar ve bir yat gezisine çıkmak için harika deniz ve manzaralara sahiptir. Bu gezilerin en alıcı tarafı, Fethiye’den Olimpos’a uzanan sahil boyunca Kaş ve Kekova Adası bölgesinde duraklar ile yapılan üç gecelik bir yat yolculuğu olan Mavi yolculuktur. Yaz aylarında her gün Mavi Yolculuk gezileri düzenlenmektedir. Teknede güneşlenmek ve yüzme molaları için bolca zamana sahip bu güzel ve engebeli kıyı şeridi harika bir tatil yapma olanağı sunar.

Ancak bu yolculuk için vaktiniz yoksa Fethiye limanından günübirlik pek çok tekne gezisi seçeneği sunuluyor. Türkiye’nin en ünlü plajı Fethiye’nin 15 kilometre güneyindedir. Sakin turkuaz su, beyaz kumlu plajı ile çevrelenmiş sık çam ormanları, inanılmaz derecede mükemmel, bu yüzden insanlar yıllardır buraya akın ediyor.