fethiye bungalov tatili
fethiye bungalov tatili

Fethiye Tatili ile Sınırsız Güzellik Keşfet

Fethiye liman bölgesindeki küçük ve kısmen kazılmış tiyatrosu, Telmessos’un Roma’nın Küçük Asya egemenliğinin bir parçası olduğu MÖ 2. yüzyılda inşa edilmiştir. Başlangıçta 6.000 seyirci oturmuş olurdu. Antik Patara’nın kalıntılarına, iyi restore edilmiş sütunlu bir cadde, tiyatro ve hamam Kompleksinin yanı sıra çok sayıda mezarın yakınındaki Roma döneminden kalma üç kemerli bir kapıdan girilir. Şehrin ve ötesindeki denizin muhteşem manzarasını görmek için en üst sıradaki koltukları tercih edebilirsiniz. Tiyatronun karşısındaki park, bir yaz gününde dinlenmek ve biraz gölge aramak için şirin bir parktır. Fethiye de tatil yaparken Fethiye Müzesi, özellikle Xanthos, Tlos ve Letoön gibi turistik yerlere gitmeyi planlıyorsanız, Likya tarihini kavramak için mükemmel bir yerdir.

Antik Likya’nın tarihini, kültürünü ve önemini açık bir şekilde anlatan çok sayıda bilgi panosu ve seramik ve mücevherden yazıtlı ürünlere heykele kadar uzanan sergiler güzel bir şekilde sergileniyor. Fethiye Bungalov larda kalınca rahatça gezebilir günün tamamını kendiniz planlayabilirsiniz. Fethiye de tatil yapmak için asla konaklama sıkıntısı yaşamazsınız. Bütçenize göre birçok konaklama olanağı mevcuttur. Merkezde rahat kalabileceğiniz butik otel tarzında birçok yer mevcuttur ve Fethiye kasabasının tüm restoranlarına ve turistik mekanlarına yürüme mesafesindedir. Limana bakan balkonlar, yakın çevrelerde restoran ve spa vardır. Butik otellerde genelde kahvaltı dahildir.

Fethiye de tatil yapmak için merkezin biraz dışında, sahilde her şey dahil olarak sunulan birçok tesis bulunur. Burada bulunan konaklamalar doğal bir lagün ortamına ve su kaydıraklı bir havuza, bir Akdeniz restoranına ve hamamlı bir spa gibi farklı alternatiflere sahiptir. Şehir merkezinde gece hayatı hızlı ve eğlencelidir. Kokteyller ve canlı müzik sunan barlar ve hip hop melodileri döndüren birkaç kulüp bulacaksınız. Fark yaratan bir dans pistinden hoşlanıyorsanız, Fethiye’nin gezinti yoluna inerek buradan saat 9’da yola çıkan ve sizi sabah 3’te karaya geri götüren yüzen bir gece kulübü bulacaksınız. Fethiye’nin şehir merkezindeki çarşı bölgesinde yer alan hoteller bütçenizi sarsmayacak bir fiyatta olsun istiyorsanız harika bir seçim olabilir. O bölgede bulunan otel odaları, balkonlu, şık ve moderndir. Fethiye de tatil yapmak isteyen kişiler her zaman çarşafları ve havluları yenilenecek kadar temiz olan bu konaklamaları tercih edebilir. Bir çok hotelde fiyatlara Kahvaltı dahil olarak sunulur.